کشتی آزاد جام ساساری| ایران به عنوان سومی رسید/ یخ‌کشی روی سکو دیسکالیفه شد!- اخبار ورزشی – اخبار کودک خاص

به گفته خبرگزاری کودک خاص و به نقل از رابطه ها عمومی فدراسیون کشتی، رقابت های کشتی آزاد جام ساساری ایتالیا که جزء سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی نیز محسوب می شود امروز برگزار شد که درون آخر محمدباقر یخکشی درون وزن ۶۱ کیلوگرم، احمد بذری درون وزن ۸۶ کیلوگرم، علیرضا کریمی درون وزن ۹۲ کیلوگرم و حامد طالبی زرین کمر درون وزن ۹۷ کیلوگرم به مدال طلا، عباس فروتن درون وزن ۹۷ کیلوگرم به مدال نقره و نادر حاج آقا نیا درون وزن ۵۷ کیلوگرم، یونس امامی درون وزن ۷۰ کیلوگرم و ارشک محبی درون وزن ۹۲ کیلوگرم به مدال برنز رسیدند.

درون رده بندی تیمی نیز تیم قزاقستان با ۱۶۲ امتیاز اول شد، روسیه با ۱۴۷ امتیاز عنوان دوم را از آن خود کرد و تیم ایران نیز با ۱۱۱ امتیاز درون جایگاه سوم ایستاد.

نتایج کشتی گیران کشورمان درون این مسابقات به شرح زیر هست:

درون وزن ۵۷ کیلوگرم علیرضا سرلک و نادر حاج آقا نیا پس از استراحت درون دور نخست درون دور دوم به مصاف هم رفتند که حاج آقا نیا با نتیجه ۵ بر ۴ سرلک را مغلوب کرد (سرلک از دور رقابت ها کنار رفت) و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی درون این مرحله مقابل دارت کاپیلان از کانادا با نتیجه ۸ بر ۶ شکست خورد و به ملاقات رده بندی رفت. حاج آقا نیا درون این ملاقات درون مصاف با چانگ گیون پارک از کره جنوبی با نتیجه ۶ بر صفر به پیروزی دست یافت و صاحب مدال برنز شد. 

درون وزن ۶۱ کیلوگرم مسابقات درون دو گروه به صورت دوره ای برگزار شد و محمدباقر یخکشی درون دور اول مقابل محمد لاکل از الجزایر با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید وی درون دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد الک هوور از آمریکا گذشت و درون دور سوم با نتیجه ۱۰ بر ۷ مغلوب راهول آواره از هند شد و بعنوان نفر دوم گروه راهی مرحله نیمه نهایی شد. یخکشی درون این مرحله اولدزیسلاو آندریف از بلاروس را با نتیجه ۳ بر یک از پیش رو برداشت و راهی ملاقات فینال شد. وی درون ملاقات فینال مقابل رسول کالیف دارنده مدال نقره گیم های آسیایی ۲۰۱۴ از قزاقستان با نتیجه ۷ بر ۲ پیروز شد و به مدال طلا رسید، ولی به دلیل اینکه درون هنگام توزیع مدال با تی شرت بر روی سکو حاضر شد، مسئولان برگزار کننده وی را دیسکالیفه کردند.

درون وزن ۶۵ کیلوگرم امیرمحمد یزدانی پس از استراحت درون دور اول درون دور دوم مقابل سایاتبک اوکاسوف دارنده مدال نقره آسیا از قزاقستان با نتیجه ۷ بر ۶ شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر قزاق مقابل کشتی گیر روس درون دور پس، یزدانی از دور رقابت ها کنار رفت.

درون وزن ۷۰ کیلوگرم یونس امامی درون دور نخست رمضان رمضان اف از روسیه را با نتیجه ۱۴ بر ۸ مغلوب کرد وی درون دور پس مقابل گئورگی کولی اف از بلاروس با نتیجه ۹ بر ۲ مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی گیر درون ملاقات فینال، امامی به ملاقات رده بندی مسیر یافت. وی درون این ملاقات با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد میهایل گئورگیف از بلغارستان گذشت و صاحب مدال برنز شد.

درون وزن ۷۴ کیلوگرم محمد نخودی درون دور اول با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد سلیمان اوماروف از ترکمنستان گذشت وی درون دور دوم مقابل ختیگ سابولوف قهرمان جهان از روسیه با نتیجه ۶ بر صفر مغلوب شد و با توجه به شکست سابولوف مقابل فرانک چامیزو قهرمان جهان و دارنده مدال برنز المپیک از ایتالیا، نخودی از دور رقابت ها کنار رفت.

درون وزن ۸۶ کیلوگرم احمد بذری درون دور نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر دامیان ویلیا از اسپانیا را مغلوب کرد و درون دور دوم مقابل دولت میرات اورازگیلیوف از ترکمنستان با نتیجه ۱۰ بر صفر پیروز و راهی مرحله نیمه نهایی شد. بذری درون این مرحله احمد آیبویف از فرانسه را با نتیجه ۱۲ بر ۲ از پیش رو برداشت و راهی ملاقات فینال شد. وی درون ملاقات فینال با نتیجه ۱۹ بر ۱۰ عظمت دولت بیکوف دارنده مدال نقره آسیا و نقره زیر ۲۳ سال جهان از قزاقستان را مغلوب کرد و به مدال طلا رسید.

درون وزن ۹۲ کیلوگرم رقابت ها با حضور ۷ کشتی گیر درون دو گروه برگزار شد که علیرضا کریمی درون دور اول با نتیجه ۱۱ بر صفر ویکی از هند را مغلوب کرد وی درون دور دوم با نتیجه ۷ بر صفر ارشک محبی دیگر نماینده کشورمان را مغلوب کرد و بعنوان سرگروه به مرحله نیمه نهایی رفت. ارشک محبی نیز مقابل ویکی از هند با نتیجه ۶ بر صفر پیروز شد و بعنوان نفر دوم گروه راهی ملاقات نیمه نهایی شد. علیرضا کریمی درون مرحله نیمه نهایی مقابل نورگالی نورگایپولی از قزاقستان با نتیجه ۱۱ بر صفر پیروز و راهی ملاقات فینال شد. ارشک محبی نیز درون ملاقات نیمه نهایی مقابل باتیربک چاکولوف قهرمان زیر ۲۳ سال اروپا از روسیه با نتیجه ۶ بر ۴ مغلوب و راهی ملاقات رده بندی شد. کریمی درون ملاقات فینال چاکولوف از روسیه را با نتیجه ۸ بر ۴ از پیش رو برداشت و صاحب مدال طلا شد. محبی نیز درون ملاقات رده بندی با نتیجه ۷ بر ۳ از سد نورگالی نورگایپولی از قزاقستان گذشت و به مدال برنز رسید.

درون وزن ۹۷ کیلوگرم عباس فروتن درون دور نخست با نتیجه ۸ بر صفر سیمونه یاناتونی از ایتالیا را مغلوب کرد و درون دور دوم مقابل باتزول اولزیسایخان دارنده مدال نقره آسیا از مغولستان با نتیجه ۷ بر ۴ پیروز  و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی درون این مرحله مقابل ایگور اووسیانیکوف دارنده مدال برنز زیر ۲۳ سال جهان از روسیه با نتیجه ۲ بر ۲ به پیروزی رسید و به ملاقات فینال مسیر یافت. درون همین وزن حامد طالبی زرین کمر پس از استراحت درون دور اول درون دور دوم مقابل آبراهام کونیدو روانو از ایتالیا با نتیجه ۹ بر یک به برتری دست یافت و به مرحله نیمه نهایی رفت. وی درون این مرحله درون مصاف با بک دولت آلمنتای از قزاقستان با نتیجه ۸ بر ۵ پیروز و راهی ملاقات فینال شد. ملاقات فینال این وزن میان حامد طالبی زرین کمر و عباس فروتن برگزار شد و درون آخر طالبی زرین کمر با نتیجه ۸ بر یک مقابل فروتن پیروز شد و به مدال طلا دست یافت. فروتن نیز صاحب مدال نقره شد.

تیم ایران درون اوزان ۷۹ و ۱۲۵ کیلوگرم نماینده ای نداشت.

 

رده بندی انفرادی این مسابقات به شرح زیر هست:

۵۷ کیلوگرم: ۱- عظمت توسکایف (روسیه) ۲- دارت کاپیلان (کانادا) ۳- نادر حاج آقانیا (ایران) و گیوی داویدووی (ایتالیا) … ۷- علیرضا سرلک (ایران)
۶۱ کیلوگرم: ۱- رسول کالیف (قزاقستان) ۲- اولادزیسلاو آندریف (بلاروس) ۳- راحول آواره (هند) باقر یخکشی (دیسکالیفه)
۶۵ کیلوگرم: ۱- سونبا گونگان (هند) ۲- ماگومدرسول ادریسوف (روسیه) ۳- سایاتبک اوکاسوف (قزاقستان) و جونسیک یون (کره جنوبی) … ۱۰- امیرمحمد یزدانی (ایران)
۷۰ کیلوگرم: ۱- نورکوجا کایپانوف (قزاقستان) ۲- گئورگی کولیف (بلاروس) ۳- یونس امامی (ایران) و باتیر بورجاکوف (ترکمنستان) 
۷۴ کیلوگرم: ۱- فرانک چامیزو (ایتالیا) ۲- دانیر کایسانوف (قزاقستان) ۳- میروسلاو کایروف (بلغارستان) و ختیک سابولوف (روسیه) … ۹- محمد نخودی (ایران)
۷۹ کیلوگرم: ۱- خلیل امین اف (روسیه) ۲- گلیمجان یوزربایف (قزاقستان) ۳- فاتح بنفر داج اله (الجزایر) و دمیتری تکاچینکو (اوکراین) 
۸۶ کیلوگرم: ۱- احمد بذری (ایران) ۲- عظمت دولتبیکوف (قزاقستان) ۳- احمد ایبویف (فرانسه) و دیپاک پونیا (هند) 
۹۲ کیلوگرم: ۱- علیرضا کریمی (ایران) ۲- باتیربک چاکولوف (روسیه) ۳- ارشک محبی (ایران) 
۹۷ کیلوگرم: ۱- حامد طالبی زرین کمر (ایران) ۲- عباس فروتن (ایران) ۳- ابراهام کونیدو روانو (ایتالیا) و ایگور اوسیانیکوف (روسیه)
۱۲۵ کیلوگرم: ۱- پاور کریوتسوف (روسیه) ۲- دانیل لیگتی (مجارستان) ۳- اولگ بولتاین (قزاقستان) و فردریک شوکت (کانادا)

توضیح اینکه درون وزن ۶۱ کیلوگرم محمدباقر یخکشی از کشورمان صاحب مدال طلا شد ولی مسئولان برگزاری به دلیل اینکه وی با تی شرت ورزشی بروی سکوی قهرمانی حاضر شد از دادن مدال به وی امتناع و وی را دیسکالیفه کردند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *