موسوی: آسیب رفتار مدیران استقلال با پادوانی درون تیم نمایان می‌شود/ این همه تغییر ازبرای تیمی با داعیه قهرمانی خیلی زیاد هست- اخبار ورزشی – اخبار کودک خاص

علی موسوی درون گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری کودک خاص، درمورد شرایط فعلی تیم فوتبال استقلال اظهار داشت: به نظر من تیم امسال می‌تواند شرایط خوبی داشته باشد. یک مربی کارکشته به استقلال آمده هست و از زمانی وی هدایت تیم را بر عهده گرفته، بازیکنان تمرینات خوبی را پشت سر می‌گذارند. باید منتظر باشیم و ببینیم بازیکنان تازه استقلال می‌توانند پاسخگوی نیازهای مربی باشند یا خیر، چون تنها نقطه قوت استقلال درون این فصل این بوده که تمریناتش را سریع شروع کرده هست.

«الان استقلال مانند یک هندوانه درون بسته هست و باید منتظر باشیم تا ببینیم استقلالِ مدل ۹۸ چگونه تیمی هست.»، وی با گلایه از جدایی چند بازیکن استقلال از این تیم، ضمن بیان این جمله تصریح کرد: این همه تغییر ازبرای تیمی که درون لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا داعیه قهرمانی دارد، خیلی زیاد هست. درصورتیکه مدیران برنامه‌ریزی داشته باشند، با بازیکنان قرارداد بلندمدت می‌بندند.

پیشکسوت باشگاه استقلال با اشاره به بالا بودن انتظارات مردم از آبی‌پوشان پایتخت به کودک خاص گفت: بازیکنان، مربیان و مدیران استقلال باید بدانند هواداران همیشه از تیمی چون استقلال، توقع قهرمانی دارند و این تیم باید هر سال حداکثر دو سه تغییر داشته باشد، آنهم بازیکنانی که درون لیست مازاد سرمربی تیم قرار می‌گیرند. درون این صورت باید چند بازیکن خوب به تیم اضافه کنیم تا از بازیکنان مازاد بهتر باشند، ولی متأسفانه استقلال درون این چند سال برعکس عمل کرده و همین مسئله سبب شده هست که دستش از قهرمانی کوتاه بماند.

موسوی درمورد اعتراض هواداران استقلال به مدیران باشگاه به خاطر از دست دادن بازیکنی چون آیاندا پاتوسی خاطرنشان کرد: هواداران باید بدانند این‌شکل مسائل همیشه درون فوتبال ایران وجود دارد. درون این شرایط بحرانی مدیران باید بتوانند عملکرد خوبی داشته باشند و مربیان و بازیکنان را حفظ کنند. عدم وجود ثبات همیشه به فوتبال ایران ضربه زده هست. بازیکنانی چون پاتوسی تنها درون سطح لیگ برتر خوب بودند و تفاوت خاصی میان آنها و بازیکنان دیگر نبود. ما نباید این بازیکن را خیلی بالا ببریم، چون وی درون لیگ قهرمانان آسیا یک بازیکن معمولی بود.

وی درون واکنش به انتقاداتی که از عدم حضور یک بزرگ‌تر درون تیم استقلال مطرح می‌شود، اظهار داشت: متأسفانه درون فوتبال ایران، هیچ مربی به مدت وقت دو تا سه سال درون تیمی نمی‌ماند تا بفهمد که بازیکنان از چه کسی حرف‌شنوی دارند. تغییرات متعدد کادر فنی سبب می‌شود که مربیان ندانند چه کسی بزرگ‌تر تیم هست و چه کسی می‌تواند حاشیه‌ها را جمع کند. متأسفانه بزرگ‌ترهای تیم هم درون فضای مجازی به حاشیه رفته‌اند.

پیشکسوت باشگاه استقلال با بیان اینکه تیم‌ها همیشه به یک بزرگ‌تر احتیاج دارند تا حاشیه‌ها را جمع کند، تصریح کرد: استراماچونی یک مربی حرفه‌ای هست، تیمش را به خوبی تمرین می‌دهد و تا جایی که از دستش بربیاید، تلاش می‌کند حاشیه وارد تیمش نشود، ولی حاشیه درون فوتبال ما وجود دارد و استراماچونی هیچ شناختی از آن ندارد. حضور یک بزرگ‌تر می‌تواند خیلی به استقلال کمک کند و امیدوارم این بزرگ‌تر هر چه زودتر پیدا شود!

موسوی درمورد بی‌توجهی باشگاه استقلال به شرایط لئاندرو پادوانی، بازیکن مصدوم این تیم خاطرنشان کرد: این موضوع ارتباطی به فوتبال و ورزش ندارد و یک مسئله انسانی محسوب می‌شود. مصدومیت پادوانی درون استقلال رخ داده هست و باید به هر صورت که می‌توانیم، به وی کمک کنیم. مدیران باشگاه به پادو قول همکاری داده بودند و به نظرم درون حق وی کم‌لطفی می‌شود. آسیب این اتفاق می‌تواند درون تیم هم نمایان شود، چون بازیکنان تلاش می‌کنند که برخوردی با هم نداشته باشند، با جان و دل ازبرای تیم خود گیم نمی‌کنند و به فکر آینده‌شان هستند. فکر می‌کنم برخورد خوب مدیران باشگاه با پادوانی سبب می‌شود که بازیکنان با تمام وجود ازبرای استقلال گیم کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *