ملال‌آور مثل قصه فدراسیون تنیس، بی‌تفاوت مثل وزارت ورزش- اخبار ورزشی – اخبار کودک خاص

به گفته خبرنگار ورزشی خبرگزاری کودک خاص، سرانجام بلاتکلیفی دو فدراسیون المپیکی به این معنی کشتی و وزنه‌برداری تمام شد و با شناخته شدن رئیس هر دو فدراسیون، الان همه امیدوارند این دو رشته مدال‌آور درون تاریخ المپیک بتوانند درون چند ماه باقیمانده تا گیم‌های ۲۰۲۰ توکیو خود را آماده کسب موفقیت کنند.

قطعاً خارج شدن این دو رشته از بلاتکلیفی موجی از خوشحالی را درون میان خانواده ورزش کشور ایجاد کرد، ولی فدراسیون دیگری وجود دارد که مدت وقت‌هاست روزهای خوش را به خود ندیده هست.

حرف از فدراسیون تنیس هست؛ فدراسیونی که تیم ملی‌اش چندی قبل به دسته چهارم جام دیویس سقوط کرد. درست هست که تنیس بیشتر اوقات مسیر نزولی داشته، نه صعودی، ولی بدون شک بلاتکلیفی ریاست تاثیر بسیار زیادی بر این موضوع داشته هست.

مجید شایسته که عضو هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک نیز هست، با وجود آخر یافتن دوره چهار ساله ریاستش، همچنان این پست را درون اختیار دارد، البته با ولی و اگرهای زیاد. دوره ریاست شایسته ۱۹ آبان ۹۷ تمام شد. وزارت ورزش هیچ صحبتی درمورد شرایط این فدراسیون مطرح نمی‌کرد، تا اینکه بالاخره فشار رسانه‌ها جواب داد و محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزیر ورزش عنوان کرد که حضور شایسته از ۱۹ آبان به پس به عنوان سرپرست هست، نه رئیس.

نکته جالب اینکه دوره سرپرستی ۶ ماه هست و حضور شایسته نیز با ۱۹ اردیبهشت ۹۸ ایرادی نداشت، ولی بیش از دو ماه از آن تاریخ گذشته و تصمیم جدیدی اتخاذ نشده هست.

آنچه معلوم هست، این هست که وزارت ورزش با ادامه ریاست شایسته مشکل دارد، ولی هم اکنون نتوانسته تصمیم نهایی را بگیرد و بنا به دلایلی سرپرستی ازبرای فدراسیون انتخاب نکرده هست. درون واقع نه شایسته را می‌خواهند و نه کسی را به عنوان سرپرست معرفی می‌کنند. ثبت‌نام ازبرای انتخابات سال گذشته صورت گرفت، ولی به بهانه تک‌کاندیدا بودن، این ثبت‌نام لغو شد تا دوباره انجام شود. نکته با اهمیت اینجاست که دیگر هیچ ثبت‌نامی انجام نشد تا ابهامات پیرامون این فدراسیون بیشتر از قبل شود.

معلوم نیست به چه دلیل سرپرست تازه معرفی نمی‌شود تا وزارت ورزش نشان دهد که خیلی هم بی‌تفاوت به اتفاقات تنیس نیست. فعلاً که این بی‌تفاوتی از سوی مدیریت ورزش کشور به شدت دیده می‌شود و قرار نیست پایانی خوش بر قصه ملال‌آور فدراسیون تنیس رقم بخورد.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *