لیگ ملت‌های والیبال| پیروزی ایران مقابل کانادا درون ارومیه/ طلسم شکسته شد- اخبار ورزشی – اخبار کودک خاص

به گفته خبرگزاری کودک خاص، تیم ملی والیبال ایران درون گیم نخست خود درون هفته سوم لیگ ملت های ۲۰۱۹ درون سالن مملو از جمعیت و ۶ هزار نفری غدیر ارومیه به مصاف کانادا رفت و به پیروزی ۳ بر صفر دست یافت.

ایگور کولاکوویچ ازبرای شروع گیم مقابل حریفی که درون ۳ تورنمنت بزرگ گذشته (لیگ ملت‌ها، المپیک و قهرمانی جهان) از آن شکست خورده بود از ترکیب سعید معروف، امیر غفور،  مبلد عبادی پور، پوریا فیاضی، محمد موسوی، علی شفیعی و محمدرضا حضرت پور (لیبرو) استفاده کردن کرد. 

بازیکنان و کادر فنی تیم ملی لهستان و مربی تیم ملی روسیه، تماشاگران ویژه این گیم بودند. 

ایران شروع بهتری با تکیه بر حملات خود و جو سنگین سالن غدیر نسبت به کانادا داشت و ۸ بر ۴ پیش افتاد. گیم کم غلط ایران، سرمربی کانادا را مجبور به استفاده کردن از وقت استراحت فنی کرد و دو تیم درون امتیاز ۱۶ بر ۹ به سود ایران به سراغ وقت استراحت فنی دوم رفتند. تیم ایران درون تمام طول ست، تیم برتر میدان بود و ۲۵ بر ۱۵ به پیروزی رسید. 

کانادا درون ست دوم تیمی متفاوت نشان داد و ۴ بر یک از ایران پیش افتاد. بازیکنان ایران درون ادامه ولی سر و شکل تیمی خود را پیدا کردند و نتیچه ۸ بر ۶ به سود کانادا شد. دو تیم درون امتیاز ۱۶ مساوی شدند. سرویس بدون بازگشت امیر غفور، امتیاز ۱۹ را ازبرای ایران درون پی داشت. دفاع روی تور بی نقص میلاد عبادی پور نیز ایران به امتیاز ۲۲ درون مقابل ۲۱ امتیاز حریف رساند. امتیاز بعدی با سرویس بدون بازگشت موسوی به دست آمد. دو غلط متوالی از سوی بازیکنان ایران، نتیجه را درون امتیاز ۲۳ مساوی کرد. جدال تماشایی ایران و کانادا درون ست دوم با نتیجه ۲۶ بر ۲۴ به سود ایران تمام شد.

ست سوم هم با برتری کانادا ولی با نوسان کمتر ازبرای دو تیم شروع شد. دو تیم درون امتیاز ۱۰ مساوی شدند. ۳ امتیاز متوالی ازبرای ایران، گلن هوگ را مجبور کرد از وقت استراحت استفاده کردن کند. دومین وقت استراحت فنی نیز درون امتیاز ۱۶ بر ۱۲ به سود ایران جاصل شد. تیم ایران درون این گیم، ۲ یا ۳ امتیاز خود را با پاس های امیر غفور به دست آورد که سبب تشکر سعید معروف از وی شد. ست سوم این گیم هم با نتیجه ۲۵ بر ۱۶ به سود ایران به آخر رسید تا طلسم شکست ناپذیری کانادا مقابل ایران شکسته شود. تیم ملی ایران درون ۳ تورنمنت بزرگ گذشته شامل لیگ ملت‌ها، مسابقات قهرمانی جهان و المپیک از تیم ملی کانادا شکست خورده بود و امروز این طلسم را شکست.

این شمشین پیروزی ایران درون هفت گیم برگزار شده درون لیگ ملت‌‌های ۲۰۱۹ بود.

 ایران درون دومین گیم خود درون هفته سوم از ساعت ۱۸:۳۰ فردا شنبه درون یک ملاقات حساس به مصاف لهستانی خواهد رفت که امروز ۳ بر یک از روسیه شکست خورد. 

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *