فوتبال جهان| روایت پوگبا از اهدای پیراهنش به هواداری که ازبرای وی صدای میمون درآورد!- اخبار ورزشی – اخبار کودک خاص

به گفته خبرگزاری کودک خاص، پل پوگبا درون مصاحبه با نشریه تایمز انگلیس فاش کرد با اهدای یک هدیه به هوادار نژادپرستی که به وی توهین کرده بود، وی را از کار خود شرمنده کرد.

پوگبا درون بخشی از مصاحبه‌اش درمورد معضل نژادپرستی با اعتراف به اینکه خودش هم بارها و بارها هدف شعارها و توهین‌های نژادپرستانه واقع شده هست، گفت: بله من هم قربانی نژادپرستی شده‌ام. زمانی که واکنش سایرین را نسبت به این اتفاق می‌بینم، با خودم می‌گویم که آیا من هم باید همین کار را انجام دهم یا نه. دیدن چنین اتفاقاتی ناراحت کننده هست.

وی عنوان کرد: واقعاً تجربه کردن چنین چیزهایی درون زمین فوتبال غم‌‌انگیز هست. زمانی که هواداران این کار را می‌کنند آن هم درون حالی که درون تیم‌های محبوب خودشان بازیکن سیاه‌پوست دارند، از دیدن چنین مناظری بیشتر ناراحت می‌شوم. آنها نه تنها ازبرای آن بازیکن بلکه ازبرای تیم وی هم احترام قائل نیستند. با خودم فکر می‌کنم که آیا آنها واقعاً نژادپرست هستند یا ناآگاه. نمی‌دانم. شاید هدف چنین افرادی تنها این باشد که کاری کنند که شما نتوانید خوب گیم کنید. چیزهای زیادی می‌بینم و می‌شنوم ولی به آنها واکنش نشان نمی‌دهم و تنها لبخند می‌زنم.

پوگبا ادامه داد: ازبرای من هم چنین اتفاقی افتاده هست. یادم هست زمانی که درون یوونتوس بودم، با فیورنتینا گیم داشتیم. من به عنوان بازیکن تعویضی به میدان رفتم و زمانی داشتم می‌رفتم یکی از تماشاگران صدایی درآورد که شبیه صدای میمون بود. گفتم «به چه دلیل؟». واکنش هم تنها این بود که درون آخر گیم پیراهنم را به وی دادم. آنها خوشحال شدند و شروع کردند به تشویق من.

هافبک منچستریونایتد اظهار داشت: ازبرای چنین افرادی تنها دعا و تلاش می‌کنم به مردم بفهمانم که ما تنها از فوتبال گیم کردن لذت می‌بریم. درک می‌کنم که آنها دوست دارند تیم‌های محبوب‌شان برنده گیم‌ها باشند ولی ازبرای پرت کردن حواس حریف مسیر‌‌های دیگری هم هست. انجام دادن کاری مانند توهین به حریف واقعاً خوار و خفیف هست. واقعاً انجام چنین کارهایی درون سال ۲۰۱۹ پست هست. دنیا پر از رنگ‌‌ها و فرهنگ‌های زیباست. زمانی که من درمورد نژادپرستی حرف می‌زنم، بی‌توجهی می‌شود. واقعاً نمی‌شود چیزی را عوض کرد چون مدت وقت‌هاست که این معضل وجود داشته هست.

وی گفت: زمانی که شما حرف می‌زنید، انتظار دارید یکسری چیزها عوض شود. شما حرف می‌زنید ولی همه چیز به قوت خود باقی می‌ماند. نمی‌توانید مردم را تغییر دهید. نباید زمین گیم را ترک کرد چون یک عده نژادپرست هستند. درصورتیکه می‌خواهید گیم کنید، پس گیم کنید، تلاش کنید گل بزنید و برنده باشید. زندگی ادامه دارد و همان‌هایی که درون جریان گیم شعار می‌دهند درون آخر گیم می‌خواهند که درون کنارشان تصویر بگیرید.

 

هافبک فرانسوی تیم فوتبال منچستریونایتد تأکید کرد: ناراحتم که درون فوتبال نژادپرستی وجود دارد. عصبانی نیستم چون خودم را می‌شناسم و از آنچه دارم راضی‌ام. یک دوست چینی دارم، یک مدیر برنامه ایتالیایی و یک وکیل برزیلی. همسرم اهل بولیوی هست، خودم فرانسوی با رگ و ریشه گینه‌ای. مادرم اصالتاً گینه‌ای هست. زندگی من پر از تفاوت‌های فرهنگی هست ولی از خودم راضی هستم. از فوتبال گیم کردن لذت ‌می‌برم و به مردم لبخند می‌زنم. این تمام چیزی هست که احتیاج دارم. اینکه از خودم راضی باشم، اینکه خانواده‌ام دوستم داشته باشند، همینطور طرفدارانم. به آنهایی که از من بدشان می‌آید، به آدم‌های نژادپرست و آدم‌های جاهل فکر نمی‌کنم.

پوگبا درون جواب به این سؤال که چطور می‌شود با نژادپرستی مبارزه کرد، تأکید کرد: هر چیزی را می‌شود امتحان کردیم، از کلیپ پخش کردن قبل از گیم‌ها ازبرای تبلیغ مبارزه با نژادپرستی تا منتشر شدن تصویر و به مسیر انداختن جنبش‌های مختلف. دیگر چه کار باید کرد؟ مردم همین هستند. یک ضرب‌المثل هست که می‌گوید:«می‌خواهی دنیا را تغییر دهی، از تمیز کردن خانه خودت شروع کن!» از خودتان شروع کنید و پس بروید درون سراسر دنیا دنبال اصلاح باشید. شما نمی‌توانید ذهنیت همه را تغییر دهید پس تصویر کاری را انجام دهید که آنها با شما انجام می‌دهند. شاید به این شیوه به آنها بفهمانید که کارهای‌شان واقعاً خنده‌دار هست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *