فوتبال جهان| دلیخت: توصیه رونالدو و دیونگ؟ خودم راهم را انتخابم می‌کنم/ از رقابت با مدافعان بارسلونا نمی‌ترسم- اخبار ورزشی – اخبار کودک خاص

به گفته خبرگزاری کودک خاص، ماتیس دلیخت می‌گوید درخواست گذشته کریستیانو رونالدو از وی پس از گیم تیم‌های ملی پرتغال و هلند درون فینال لیگ ملت‌های اروپا، روی تصمیمش ازبرای انتخاب مقصد بعدی خود تأثیر نمی‌گذارد. رونالدو پس از گیم دو تیم از دلیخت خواسته بود که به وی درون یوونتوس ملحق شود و این درون حالیست که از بارسلونا به عنوان اصلی‌ترین مشتری این مدافع میانی ۱۹ ساله یاد می‌شود.

دلیخت که یکشنبه شب نتوانست مانع شکست تیمش مقابل رونالدو و یاران وی شود، گفت‌و‌گویی با نشریه موندودپورتیووی اسپانیا که حامی باشگاه بارسلونا هست انجام داده هست که آن را درون ادامه می‌خوانید:

موندودپورتیوو: نظرت درمورد فصلی که سپری کردی چیست؟
دلیخت: فکر می‌کنم فصلی تماشایی داشتم ولی این فصل ازبرای تیم‌هایم (آژاکس و هلند) هم فصل خوبی بود.

با اینکه تنها ۱۹ سال سن داری ولی بزرگترین تیم‌های اروپایی درون پی جذب تو هستند. نسبت به جایگاهی که درون آن قرار گرفته‌ای چه احساسی داری؟
این برایم مایه افتخار هست و آن را به رسمیت شناختن کارهایم می‌‌دانم.

هم‌تیمی‌‌هات درون تیم ملی، وینالدوم و بلیند به تو درمورد انتخاب تیم بعدی‌ات توصیه کرده‌اند که به حرف قلبت گوش کنی. قلبت به تو چه می‌گوید؟
هم اکنون که قلبم به من چیزی نگفته هست. من درون تمام این مدت وقت گذشته روی کارم درون آژاکس و تیم ملی تمرکز داشته‌ام. الان هم که درون تعطیلات هستم و درون این روزها فرصت دارم که به آینده‌ام فکر کنم.

مهمترین فاکتوری که ازبرای انتخاب تیم بعدی‌ات درون نظر خواهی گرفت، چیست؟
ازبرای من مهمترین چیز این هست که بدانم آیا درون تیمی که به آن ملحق خواهم شد، می‌توانم نقش پررنگی داشته باشم و به طور منظم ازبرای آن گیم می‌‌کنم یا نه.

بارسلونا درون حال حاضر چهار مدافع میانی بزرگ مانند جرارد پیکه، ساموئل اومتیتی و کلمن لنگله را دارد ضمن اینکه تودیبوی جوان و خوش آتیه هم هست. آیا این موضوع می‌تواند روی تصمیمت ازبرای انتخاب یا عدم انتخاب بارسلونا به عنوان مقصد بعدی‌ات تأثیر بگذارد؟
بدون شک بارسلونا مدافعان بزرگی دارد ولی رقابت داخلی درون یک تیم چیزی نیست که مرا بترساند. اینکه درون تیمی بزرگ مانند بارسلونا چنین رقابتی وجود داشته باشد کاملاً طبیعی هست.

فکر می‌کنی که چه زمانی نتیجه تحقیق‌هایت ازبرای انتخاب تیم بعدی‌ات معلوم شود؟
نمی‌دانم که چه زمانی این اتفاق خواهد افتاد ولی من می‌خواهم از زمانی که دارم استفاده کردن کنم.

آیا ازبرای تو گیم درون تیمی مانند بارسلونا درون کنار دوستت فرنکی دیونگ و داشتن فرصت گیم درون کنار لئو مسی یک رؤیا نیست؟
البته که این اتفاق زیبایی خواهد بود ولی من باید ببینم که کدام گزینه برایم بهترین هست.

کریستیانو رونالدو از تو خواسته که به وی درون یوونتوس ملحق شوی و فرنکی دیونگ هم خواسته که همراه با وی به بارسلونا بروی. فکر می‌کنی به حرف‌های کدامیک از آنها گوش کنی؟
من به حرف هیچ کسی توجه نمی‌کنم. خودم باید مسیر مناسبم را انتخاب کنم.

احتمالاً باشگاه بارسلونا نتواند به تو همان پیشنهادی را بدهد که سایر باشگاه‌ها مانند پاری‌سن‌ژرمن می‌دهند. آیا این می‌تواند ازبرای تو جهت انتخاب بارسلونا به عنوان مقصد بعدی‌ات مشکل‌ساز شود؟
خیر، ازبرای من مسئله مالی مطرح نیست.

با توجه به اینکه می‌گویی پول برایت مسئله نیست و از رقابت داخلی ازبرای رسیدن به ترکیب اصلی هم نمی‌ترسی، پس به چه دلیل می‌خواهی به گزینه‌‌های دیگر جز پیوستن به بارسلونا فکر کنی؟
شاید. چون الان وقت مناسبی ازبرای تصمیم‌گیری نباشد و این مسئله‌ای هست که باید باید درمورد‌اش فکر شود و من هم قصد دارد که درون تعطیلاتم به آن فکر کنم.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *