فرکی: نساجی با استفاده کردن از شرایط میزبانی تلاش می‌کند به پیروزی برسد/ نخستین دفعه نبود که جایگزین جلالی شده‌ بودم- اخبار ورزشی – اخبار کودک خاص

به گفته خبرنگار خبرگزاری کودک خاص از قائمشهر، حسین فرکی درون نشست خبری پیش از ملاقات شاگردانش برابر تیم فوتبال نساجی مازندران اظهار داشت: خوشحالم که درون گیم آخر، توفیق و قسمت شد که درون این شهر و مقابل هواداران خونگرم نساجی قرار بگیریم. آنها را از طریق رسانه‌ها و صدا و سیما دنبال می‌کردم و این نخستین دفعه هست که به عنوان مربی درون اینجا حضور دارم.

وی ادامه داد: درون آخرین گیم فصل، گیم درون قائمشهر و ورزشگاه وطنی را تجربه می‌کنیم. عشق مردم قائمشهر به نساجی ریشه‌ای هست و من طرفدار حضور چنین تیم‌ها درون لیگ برتر هستم.

سرمربی پیکان با بیان اینکه جایگاه این تیم و نساجی درون جدول نشان می‌دهد که هر دو تیم شرایط یکسانی درون لیگ امسال طی کرده‌اند، گفت: هر دو تیم تغییراتی که درون کادر فنی داشته‌اند. جلالی درون نیم‌فصل دوم به نساجی آمد و نکونام درون نیم‌فصل اول زحمات زیادی کشید. جلالی درون نیم‌فصل اول هم درون پیکان حضور داشت و شاید قسمت این بود که درون روز پایانی و ملاقات مقابل نساجی، رودرروی هم قرار بگیریم.

« اولویت من این هست که پیکان درون قسمت فنی، فرهنگی و رفتاری، اثر خوبی از خود به جای بگذارد.»، فرکی ضمن بیان این جمله خاطرنشان کرد: امیدواریم گیم خوب و قابل قبولی مقابل تیم خوب نساجی ارائه کنیم مقابل تیم خوب نساجی ارائه کنیم. این تیم با انگیزه‌های خاص خود درون ملاقات خانگی خود به مصاف ما می‌آید و امیدوارم هر دو تیم، گیم خوب، تماشاگرپسند و باکیفیتی ارائه کنند. نساجی با استفاده کردن از شرایط میزبانی تلاش می‌کند به پیروزی برسد و ما هم همین هدف را دنبال می‌کنیم. شاید تنها پیروزی جایگاه ما را تغییر دهد و این اتفاق با تساوی رخ نخواهد داد.

وی درمورد حساسیت تقابلش با سرمربی پیشین تیمش به این معنی مجید جلالی تصریح کرد: هیج حساسیتی درخصوص هیچ اتفاقی درون فوتبال تجربه نمی‌کنم و تمام تمرکزم روی هدایت و پیروزی تیمم خواهد بود تا نتیجه خوبی درون کارنامه خودم ثبت شود. من مخالف مطرح شدن بحث‌های این‌چنینی نیستم، ولی حساسیتی روی آن ندارم. این نخستین دفعه نیست که من جایگزین جلالی شده‌ام. درون تیم‌های پاس، فولاد و سایپا هم این اتفاق رخ داده و امیدوارم فردا شاهد گیم خوبی باشیم.

سرمربی پیکان درون جواب به این سوال که حضور تماشاگران چه تأثیری درون بقای نساجی درون لیگ برتر داشته هست، اظهار داشت: تماشاگران درون همه تیم‌ها و استان‌ها، رُکن اصلی و محرک و انگیزه‌دهنده ازبرای کسب نتیجه هست. درون کنار این موضوع باید شرایطی فراهم باشد و شاهد مسائل حاشیه‌ای کمتری باشیم تا یک تیم با آرامش کارش را انجام دهد. نقش هواداران درون عملکرد نساجی درون وقت نکونام و جلالی خیلی با اهمیت بوده هست.

فرکی با تمجید از تماشاگران نساجی گفت: به خاطر هوادارانی که نساجی دارد، جای این تیم چندین سال درون لیگ برتر خالی بود و بقای این تیم درون لیگ برتر جای خوشحالی دارد. زیبایی فوتبال به تماشاگر هست. درصورتیکه ورزشگاه خالی باشد، دو تیم هرچقدر هم خوب گیم کنند قشنگی ندارد، ولی هواداران هر جا که باشند، گیم را گرم می‌کنند.

وی پس از تشکر یکی از خبرنگاران از حضور وی درون نشست خبری با وجود غیبت زیاد مربیان درون کنفرانس خبری خاطرنشان کرد: این کار وظیفه ماست. درون این سال‌ها شاید یک یا دو دفعه درون نشست خبری حاضر نشدم و همیشه به احترام جامعه رسانه‌ای و مردم، درون این نشست حاضر می‌شوم. امیدورام همکاران ما احساسی برخورد نکنند و وظیفه خود را انجام دهند. ممکن هست یک روز تیم ما شکست بخورد، ولی دلیلی ندارد که به مردم بی‌احترامی کنیم.

سرمربی پیکان درمورد ورود مربیان جوان به تیم‌های لیگ برتری تصریح کرد: زمانی که ما مربیان خواهان داشته باشیم، تلاش می‌کنیم درون فوتبال باشیم و تجارب خود را به نسل تازه انتقال دهیم. درصورتیکه هم درون فوتبال نباشد، شرایط ازبرای ما تغییر نمی‌کند و کارمان را درون قسمت دیگر فوتبال دنبال می‌کنیم. مربی تا زمانی که توان و نیز خواهان دارد، کار می‌کند. درصورتیکه این شرایط فراهم نباشد، جوانان باید جایگزین ما شوند. آنها باید تحمل همه چیز را درون مربیگری داشته باشند و نباید تمام فوتبال را با باخت و مساوی تیم‌شان درگیر کنند.

فرکی با گلایه از مصاحبه بعضی مربیان اظهار داشت: بعضی مدیران تصمیم می‌گیرند که مربیانی را به خاطر مصلحت‌هایی به خدمت بگیرند، ولی همین بعضی مربیان حرکاتی انجام می‌دهند که نقطه منفی درون کارنامه خود ایجاد می‌کنند و فوتبال را به چالش می‌کشند. مربی ازبرای یک فصل هست و وی باید به شکل‌ای رفتار کند که بتواند درون کارش تجربه کسب کند. کسب تجربه تنها به تمرین دادن نیست. بلکه اتفاقاتی می‌افتد و مربیان نباید مسیرشان را تغییر ندهند.

وی درمورد حضور درون پیکان از شروع نیم‌فصل دوم گفت: دیدگاه ما این بود که شرایط تیم را نسبت به نیم‌فصل اول تغییر دهیم. ما با یک گیم کمتر نسبت به نیم‌فصل اول، سه امتیاز بیشتر کسب کردیم. این درون حالی هست که مسابقات همیشه درون نیم‌فصل دوم دشوار‌تر هست. گیم‌های نیم‌فصل اول درون هفت ماه و دیدارهای نیم‌فصل دوم درون سه ماه برگزار می‌شود. شرایط ازبرای تیم بحران‌زده پیکان که اواخر نیم‌فصل اول نتایج خوبی نگرفت، دشوار بود. درون شروع نیم‌فصل دوم، دو شکست به شکست‌های ما اضافه شد.

سرمربی پیکان درون ادامه افزود: درون نیم‌فصل دوم ار سختی را دنبال کردیم، ولی با کمک باشگاه، بازیکنان و اعضای کادر فنی، پیکان را از این شرایط خارج کردیم. انتظارمان ازبرای این فصل همین هست که تک رقمی شویم که شاید گیم فردا ما را به این نقطه برساند. شاید هم دورقمی باقی بمانیم، ولی درون هفته‌های گذشته نتایج خوبی گرفتیم و با آسوده بودن خیال‌مان از بقا درون لیگ برتر، به هدف‌مان رسیدیم.

فرکی درون مورد ادامه همکاری با خودروسازان درون لیگ نوزدهم تصریح کرد: باشگاه ازبرای فصل پس باید سیاست‌ها و نیز بودجه خود را معلوم کند. باید بازیکنانی بیاوریم که ازبرای فصل پس زنگ تفریح نباشیم. دوست داریم فصل آینده جایگاه بهتری نسبت به امسال داشته باشیم. باید ببینیم بودجه باشگاه و بضاعت ما درون نقل و انتقالات چقدر هست.

وی درخصوص غایبان تیمش ازبرای گیم فردا خاطرنشان کرد: ماهان رحمانی محروم هست. چند بازیکن از جمله سامان نریمان‌جهان و شاهین ثاقبی هم مصدوم هستند و آنها را درون اختیار نداریم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *