علی دایی: ورزش اول ایران فوتبال هست/ از نماینده هند شناختی نداریم/ از جام حذفی به خاطر دو غلط داور حذف شدیم- اخبار ورزشی – اخبار کودک خاص

به گفته خبرنگار ورزشی خبرگزاری کودک خاص، علی دایی درون نشست خبری پیش از ملاقات تیمش مقابل پنجاب هند درون مرحله مقدماتی (پلی‌آف) گروه B لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: ما خودمان را ازبرای این گیم آماده کردیم. می‌دانیم گیم سختی داریم. امکان غلط نداریم و هر تیمی غلط کند گیم را از دست خواهد داد. ازبرای همه تیم‌ها احترام قائلیم و خیلی امیدواریم این گیم را ببریم و درون گیم پس به مصاف الریان برویم.

سرمربی سایپا درمورد دلیل اینکه به چه دلیل تیم سایپا محل ملاقات خود مقابل پنجاب هند را ورزشگاه شهدای شهر قدس عنوان کرده هست، گفت: ما به خاطر کیفیت خوب زمین این ورزشگاه آن را انتخاب کردیم. ما بازیکنان با تکنیک زیادی داریم و دوست داریم روی زمین فوتبال گیم کنیم ولی متاسفانه زمین بد ورزشگاه اکباتان این فرصت را به ما نمی‌داد و به همین دلیل ورزشگاه شهدای شهر قدس را انتخاب کردیم تا هم درون مسابقات لیگ برتر و هم درون لیگ قهرمانان آسیا درون این زمین گیم کنیم.

دایی درون ادامه با اشاره به اینکه تیمش می‌تواند درون ورزشگاه شهدای شهر قدس از حمایت هواداران نیز سود ببرد، تاکید کرد: ما درون ورزشگاه اکباتان غریب و تنها بودیم و هم ازبرای هواداران فوتبال‌دوست شهر قدس این فرصت پیش آمده تا به ورزشگاه بیایند و گیم را ببینند و از تیم ما حمایت کنند. مطمئنا تلفیق هواداران و تیم سایپا می‌تواند هم نشاط خوبی را برجا بگذارد و هم تیم ما را از تنهایی نجات دهد.

وی درمورد شناختش از تیم پنجاب هند تصریح کرد: شناخت آنچنانی از این تیم نداریم. یک تا دو گیم این تیم را درون فصل گذشته لیگ هند دیده‌ایم که آن هم کمکی به ما نمی‌کند چون بیشتر بازیکنان پنجاب نسبت به فصل گذشته تغییر کرده‌اند. تنها یک بازیکن شیلیایی این تیم را می‌شناسیم. همین عدم شناخت ما می‌تواند خطرناک باشد. تلاش می‌کنیم کارهایی که درون تمرینات انجام داده‌ایم را درون زمین پیاده کنیم و از همان ابتدای گیم روی دروازه حریف فشار بیاوریم.

سرمربی سایپا درمورد کیفیت بد زمین تمرین سایپا یادآور شد: باشگاه ما اسم بزرگی را یدک می‌کشد ولی متاسفانه امکانات‌مان متناسب با نام باشگاه نیست. ما از سال قبل نامه‌ای به باشگاه نوشتیم و عنوان کردیم نمی‌توانیم درون این زمین تمرین کنیم. کیفیت بد زمین تمرین روی کیفیت تیم ما هم تاثیر گذاشته هست. پس از ۷ الی ۸ ماه به زور زمین تمرین ما را عوض کرده‌اند و یک زمین درون تهرانسر پیدا کرده‌ایم. انشاءالله باشگاه شرایطی پیدا کند که بتوانیم درون زمین خوب تمرین کنیم.

دایی درون ادامه با اشاره به حذف تیمش از جام حذفی گفت: متاسفانه داوری‌های نامعقول به تیم ما خیلی ضربه زده هست. ما تمام تمرکزمان را روی جام حذفی گذاشته بودیم ولی داور با دو غلط همه چیز را بر هم زد. الان باید چکار کنیم؟ به نظرم درون داوری ما بجز یک یا دو نفر بقیه بسیار عقب هستند. متاسفانه کمیته داوران که مسئول این امر هست به این مسائل رسیدگی نمی‌کند ما از جام حذفی  به خاطر دو غلط داور حذف شدیم. الان چه اتفاقی می‌افتد؟ فوقش داور را محروم می‌کنند ولی زحمات ما کجا می‌رود؟ ما استقلال و صنعت نفت را شکست دادیم و به این مرحله رسیدیم ولی درون مسابقه‌ای که باید پیروز می‌شدیم داور همه چیز را عوض کرد.

وی ادامه داد: امیدوارم درون لیگ قهرمانان آسیا با توجه به سطحی که این مسابقات دارد شاهد این نوع داوری‌ها نباشیم. درصورتیکه دقت کنید درون گذشته داوران زیادی از ایران درون آسیا قضاوت می‌کردند ولی اکنون تنها یک یا دو داور هستند درون سطح میان‌المللی قضاوت می‌کنند. این موضوع به سطح داوری ما مربوط می‌شود. متاسفانه الان هم که صحبت می‌کنیم از فردا همه چیز بدتر می‌شود. نه سیستم VAR داریم و نه چیز دیگری. VAR تنها درون ورزشگاه آزادی استفاده کردن می‌شود ولی سایر ورزشگاه‌ها چه می شود؟ ما از فوتبال دنیا عقب افتاده‌ایم و این خیلی به ما ضربه می‌زند. من همیشه گفته‌ام امکانات ورزشگاه‌ها به فدراسیون فوتبال مربوط نمی‌شود. وزارت ورزش باید به این مسائل ورود کند. فدراسیون فوتبال مگر چه درآمدی دارد که بخواهد به ورزشگاه‌ها برسد؟ به نظرم ورزش اول ایران فوتبال هست. ورزش‌هایی مانند کشتی و وزنه‌برداری را هم داریم ولی اعتقاد دارم تنها رشته‌ای که می‌تواند شادابی را وارد جامعه کند فوتبال هست. آیا شما تا به حال دیده‌اید کشتی یا وزنه‌برداری قهرمان جهان شود و مردم به خیابان بریزند و خوشحالی کنند؟ نه، اینطور نیست. قبول دارم این رشته‌ها هم زحمت می‌کشند و همه آنها عزیز دل ما هستند ولی همه جای دنیا فوتبال ورزش اول هست. با فوتبال می‌توانید خیلی از حرف‌ها را که نمی‌شود درون دنیای سیاست و دیگر مسائل زد را مطرح کرد. متاسفانه ما فراموش شده‌ایم. شما نگاه کنید از ما درون تیم سایپا حمایتی نمی‌شود ولی ما تلاشمان را خواهیم کرد فعلا به اینجا رسیده‌ایم و تلاش می‌کنیم پیروز شویم و درون ملاقات آینده به مصاف الریان برویم.

سرمربی سایپا درون آخر درون واکنش به سوال خبرنگاری که از وی نظرش را درون مورد اینکه کی‌روش درون هنگام ترک ایران عنوان کرده بود میراثش را ازبرای علی دایی خواهد گذاشت، گفت: فعلا به این مسائل فکر نمی‌کنم اکنون تنها به گیم فردا فکر می‌کنم تا بتوانم تیمم را خوب هدایت کنم و پیروز شویم.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *