تکواندو قهرمانی جهان| مومن‌زاده با صعود به ملاقات نیمه‌نهایی مدال برنز خود را قطعی کرد- اخبار ورزشی – اخبار کودک خاص

به گفته خبرگزاری کودک خاص، روز نخست از بیست و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۹- منچستر از ظهر امروز(چهارشنبه) با حذف دو نماینده کشورمان و صعود مهلا مومن‌زاده به مرحله نیمه‌نهایی و قطعی شدن نخستین برنز تکواندو ایران پیگیری شد.

درون رقابت‌های  وزن ۴۶- کیلوگرم بانوان نیز مهلا مومن‌زاده درون ملاقات نخست با نتیجه ۲۱ بر یک از سد آینور یواشپای از قزاقستان گذشت. مومن‌زاده درون مرحله یک‌شانزدهم نهایی مقابل جوردین اسمیت از انگلیس ۱۷ بر ۷ پیروز شد. 

نماینده شایسته کشورمان درون ملاقات سوم خود نیز با نتیجه ۲۳ بر ۳ از سد گالینا مدودوا از روسیه گذشت. مومن‌زاده درون مرحله یک‌چهارم نهایی نیز درون حالی که با نتیجه ۲۰ بر ۷ مقابل لنا استوجکویک از کرواسی عقب بود، درون آخر با نتیجه ۳۰ بر ۲۰ مقابل حریف خود به برتری رسید تا ضمن صعود به ملاقات نیمه‌نهایی، مدال برنز خود را قطعی کند. حریف وی برنده ملاقات کانادا و چین خواهد بود.

نماینده شایسته تکواندو بانوان ایران درون شرایطی مدال برنز خود را قطعی کرده هست که تا پیش از این تنها کیمیا علیزاده با کسی یک مدال نقره و یک مدال برنز درون قسمت بانوان موفق به کسب مدال جهانی شده بود.

ولی درون رقابت‌های وزن ۷۳- کیلوگرم، اکرم خدابنده کاپیتان تیم ملی بانوان کشورمان با شکست ۲۵ بر ۲۰ مقابل کانسل دنیز نایب قهرمان گیم‌های آسیایی ۲۰۱۸ از قزاقستان از دور مسابقات کنار رفت.

 همچنین درون وزن ۵۸- کیلوگرم مردان، محمدحسین پلنگ افکن درون ملاقات نخست با نتیجه ۱۵ بر ۴ مقابل جفرسون اوچوا از کلمبیا گذشت. تکواندوکار شایسته کشورمان درون مرحله یک شانزدهم نهایی نیز با برتری ۱۷ بر ۱۵ مقابل تاوین هانپراب، نایب قهرمان المپیک ۲۰۱۶ ریو از تایلند گذشت.

نماینده کشورمان درون مرحله یک‌هشتم نهایی و درون فاصله ۵ ثانیه به آخر مسابقه، درون حالی که با نتیجه  ۹ بر ۶ از محمد فراق، تکواندوکاری مصری پیش بود با دریافت یک ضربه صورت و خروج از شیاپ‌چانگ به راحتی  ۴ امتیاز از دست داد و با نتیجه ۱۰ بر ۹ مغلوب و از دور رقابت‌ها حذف شد.

انتهای پیام/

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *