باقری: شاید برانکو تصمیمی بگیرد که خوشایند ما نباشد/ مربی که خوب نتیجه بگیرد خواهان زیاد پیدا می‌کند- اخبار ورزشی – اخبار کودک خاص

به گفته خبرنگار ورزشی خبرگزاری کودک خاص، اخبار تیم فوتبال پرسپولیس درون یکی دو هفته گذشته تحت‌الشعاع ماندن یا نماندن برانکو ایوانکوویچ درون این تیم قرار گرفته هست. مدیریت این باشگاه خیلی تلاش می‌کند تا با پرداخت مطالبات برانکو به نوعی از زیر فشار انتقادات خارج شود، ولی مصاحبه گذشته سرمربی کروات سرخپوشان با یکی از سایت‌های خبری کرواسی مبنی بر اینکه درون تابستان ایران را ترک خواهد کرد، سبب شد باز هم هواداران پرسپولیس نگران آینده مرد کروات درون تیم‌شان شوند.

کریم باقری به‌عنوان دستیار ایرانی برانکو اعتقاد دارد این مربی به ایران باز خواهد گشت، ولی درون عین حال تأکید دارد به هر تصمیمی که برانکو درون مورد آینده‌اش گرفت، باید احترام گذاشت. تازه‌ترین‌ حرف‌های آقا کریم درون گفت‌وگو با خبرنگار کودک خاص مثل همیشه خواندنی هست.

کودک خاص: روز‌های دور از فوتبال به شما چطور می‌گذرد؟
خیلی هم از فوتبال دور نیستیم و تلاش می‌کنم حداقل درون کنار دوستان از تمرینات دور نباشم و فرم خودم را حفظ کنم. درون هر صورت کار ما کلاً فوتبال هست و هیچ موقع از آن دور نبوده‌ایم.

کودک خاص: از فردای قهرمانی پرسپولیس درون جام حذفی صحبت از ماندن با رفتن برانکو بوده هست و همین مسئله اخبار را تحت الشعاع خود قرارداده و نگرانی هواداران را درون پی داشته هست.
تلاش می‌کنم خود را درگیر این مسائل نکنم و اخبار را از رسانه‌ها دنبال می‌کنم. همیشه درون فصل نقل‌وانتقالات صحبت درون مورد رفتن و آمدن‌هاست و خیلی نباید تحت تأثیر آنها قرار گرفت.

کودک خاص: برانکو قبل از ترک ایران صحبتی با شما درون مورد بازگشت یا عدم بازگشت نکرد؟
نه، اتفاقاً وی مثل همیشه قبل از رفتنش خیلی عادی خداحافظی کرد و صحبتی درون مورد اینکه شاید دیگر برنگردد، نشد. اخیراً هم تماسی با وی نداشتم که بخواهم پیگیر آمدن یا نیامدنش شوم. تنها این را خوب می‌دانم که برانکو طلب زیادی از باشگاه دارد و قبل از هر چیز باید با وی تسویه حساب شود. درصورتیکه این اتفاق رخ دهد با توجه به اینکه برانکو با باشگاه قرارداد دارد، احتمالاً می‌ماند. البته برانکو یک مربی حرفه‌ای هست و هر تصمیمی بگیرد باید به آن احترام گذاشت. نباید فراموش کرد که الان فصل نقل‌وانتقالات هست و قطعاً به مربیان خوب پشنهادات زیادی می‌رسد.

کودک خاص: با توجه به اینکه برانکو درون سه فصل چهار قهرمانی با پرسپولیس کسب کرده و این تیم را به نیمه نهایی و فینال لیگ قهرمانان برده، طبیعی هست که کشورهای حوزه خلیج فارس پیشنهادات خوبی به برانکو بدهند. این‌طور نیست؟
صد درصد. طبیعی هست بازیکنان و مربیانی که درون یک فصل می‌درخشند درون فصل نقل‌وانتقالات بهترین پیشنهادات به آنها می‌رسد. برانکو هم بهترین نتایج را با پرسپولیس کسب کرده هست و الان خواهان زیادی دارد.

کودک خاص: ولی زمانی صحبت از جدایی برانکو از پرسپولیس می‌شود بعضی واکنش‌ها به این موضوع احساسی هست و هجمه زیادی روی باشگاه و حتی بعضاً خود وی ایجاد می‌کنند …
باید قبول کرد که مربیان حرفه‌ای همیشه درون یک تیم نمی‌مانند و درون آخر هر فصل پیشنهادات را تحقیق کرده و بهترین تصمیم را می‌گیرند. برانکو درون پرسپولیس روز‌های خیلی خوبی را داشت، ولی شاید تصمیم دیگری ازبرای آینده خود بگیرد. همه‌ی ما باید به هر تصمیمی که برانکو می‌گیرد، احترام بگذاریم، چون وی افتخارات بزرگی را با پرسپولیس کسب کرده هست. قاعدتاً تمام هواداران دوست دارند برانکو به کارش درون پرسپولیس ادامه دهد و خود من هم خیلی علاقه‌مند به کار با ایشان هستم. با این حال هر تصمیمی برانکو بگیرد ازبرای ما محترم هست. برانکو یک مربی کاملاً حرفه‌ای هست و شاید تصمیمی بگیرد که خوشایند هواداران نباید، ولی درون هر شرایطی باید ارزش زیادی ازبرای تصمیم وی قائل شویم.

کودک خاص: این روز‌ها خیلی صحبت از طلب سنگین برانکو می‌شود، ولی حداقل ما می‌دانیم کریم باقری هم کمترین دریافتی را از پرسپولیس داشته، ولی هیچ‌گاه به این مسئله اعتراض نکرده هست.
درون حال حاضر پرداخت حق و حقوق برانکو خیلی با اهمیت‌تر از طلب من هست. من پولم را دیر یا سریع از باشگاه می‌گیرم، ولی باید شرایطی را ازبرای باشگاه فراهم کنیم که بتواند طلب برانکو را پرداخت و وی را حفظ کند. خواسته همه‌ی ما ماندن برانکوست و باشگاه هم واقعاً تمام تلاش خود را ازبرای حفظ وی کرده هست.

کودک خاص: صحبت‌هایی مبنی بر اختلاف نظر شما با ایرج عرب مطرح شده بود. آیا واقعاً میان شما اختلافی وجود دارد؟
متأسفانه یکسری افراد درون شبکه‌های اجتماعی شیطنیت کرده و شایعات نادرستی را مطرح می‌کنند. یکسری از سایت‌ها و روزنامه‌ها هم به آن دامن می‌زنند، درون حالی که اصلاً این حرف‌ها واقعیت ندارد. همین جا عنوان می‌کنم نه با ایرج عرب و نه با هیچ شخص دیگری درون این فوتبال مشکل و اختلافی ندارم. همه کریم باقری را می‌شناشند و می‌دانند اهل حاشیه نیستم. همین دو روز پیش هم با عرب صحبت داشتیم و راجع به مسائل باشگاه حرف زدیم. گیم‌ها تعطیل شده هست و یکسری با مطرح کردن شایعات درون پی دیده شدن هستند. من یک فصل دیگر با باشگاه پرسپولیس قرارداد دارم و درصورتیکه برانکو ماند با کمال میل به کارم ادامه می‌دهم. درصورتیکه هم وی بر هر دلیلی از پرسپولیس جدا شد، باشگاه یا سرمربی تازه خواست می‌مانم، درون غیر این‌صورت درون خارج از مجموعه باشگاه، هوادار پرسپولیس خواهم ماند.

کودک خاص: شما درون جریان لیست خرید برانکو قرار دارید؟ اینکه گفته می شود مهدی طارمی و فرشاد احمدزاده درون حال بازگشت به پرسپولیس هستند چطور؟
برانکو قبل از رفتن به کرواسی لیست خرید تیم را به باشگاه داد. از نفرات حاضر درون این لیست خبر دارم. بدون شک درصورتیکه بازیکنی شرایطش ازبرای حضور درون پرسپولیس مهیا شود، همه آگاهی پیدا خواهند کرد. اینکه الان نفرات جدا شده هم درون لیست هستند یا نه را بهتر هست به آن نپردازیم. قطعاً باشگاه طبق لیست برانکو ازبرای جذب بازیکن کار خواهد کرد.

کودک خاص: بازیکنی از پرسپولیس جدا می شود؟
تا آنجا که من می‌دانم برانکو خواسته همه نفرات تیم حفظ شوند، مگر اینکه بازیکنی خودش بخواهد جدا شود یا پیشنهاد بهتری به دستش برسد.

کودک خاص: شما گیم دوستانه ایران مقابل کره را دیدید؟ نظرتان را درون مورد عملکرد ایران درون این گیم می‌گویید؟
بله، من این گیم را دیدم. تیم ملی کادرفنی‌اش تغییر کرده هست و درون حال حاضر همه باید از کادر تازه حمایت کنیم تا برنامه‌هایش را پیش ببرد. مسلماً هر چقدر تیم ملی جذاب‌تر گیم کند تماشاگران بیشتری را به سمت خود می‌کشاند. درون کنار این مسئله باید به ایجاد فضای مثبت درون کنار تیم ملی هم توجه زیادی داشت. لازم هست که میان مربیان تیم ملی و باشگاه‌ها تعامل لازم به وجود بیاید و فاصله‌ای میان تیم‌های باشگاهی و تیم ملی نباشد. درصورتیکه این تعامل به وجود بیاید شک نکنید هواداران پرسپولیس و استقلال استقبال خیلی بهتری از گیم‌های تیم ملی خواهند کرد. وظیفه مسئولان فدراسیون درون به وجود آوردن این تعامل و اتحاد خیلی با اهمیت هست. البته جذاب گیم کردن تیم ملی هم همان‌طور که اشاره داشتم اهمیت زیادی درون کشاندن تماشاگران به ورزشگاه دارد.

کودک خاص: حضور وحید هاشمیان درون کنار ویلموتس را چطور ارزیابی می‌کنید؟
یکی از اتفاقات عالی که درون تیم ملی رخ داد حضور وحید درون کادرفنی بود، اتفاقی که سبب خوشحالی من هم شد. با شناختی که از وحید دارم، معتقدم وی جدا از نظر فنی از نظر اخلاقی می‌تواند کمک زیادی به تیم ملی کند. وی می‌تواند پل ارتباطی خیلی خوبی میان بازیکنان و مربیان تیم ملی باشد و تجربیات گرانبهایش را درون اختیار نفرات تیم بگذارد. به شخصه ازبرای دوست خوبم وحید هاشمیان آرزوی موفقیت می‌کنم و مطمئنم وی مثل دوران بازیگری‌اش درون حرفه مربیگری هم موفق خواهد بود.

کودک خاص: فکر می‌کنید فرهاد مجیدی بتواند درون تیم امید موفق باشد؟
 فرهاد وظیفه سنگینی را بر عهده گرفته و کارش خیلی دشوار هست. ازبرای وی هم آرزوی موفقیت می‌کنم و اعتقادم این هست که فدراسیون کمیته ملی المپیک باید از این مربی جوان به خوبی حمایت کنند. الان بحث مجیدی درون میان نیست، بلکه تیم امید متعلق به یک کشور هست و  فدراسیون و کمیته ملی المپیک با هماهنگی هم باید شرایط لازم را ازبرای صعود ایران به المپیک فراهم کنند.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *